Projektowanie wnętrz restauracji

Projektowanie wnętrz restauracji

Projektowanie wnętrz restauracji wymaga wzięcia pod uwagę ogromu detali, dlatego warto zlecić je profesjonalnej pracownii architektonicznej. W HANU Architekci zajmujemy się kompleksową aranżacją wnętrz gastronomicznych, tworząc nieszablonowe i jednocześnie ponadczasowe przestrzenie.

Projektowanie lokali gastronomicznych

Projektowanie wnętrz restauracji to złożony proces, który od samego początku musi uwzględniać lokalizację obiektu, rodzaj klientów oraz motyw przewodni.

Każdy tworzony lokal ma swoje unikalne wymagania i cechy, dlatego ściśle dopasowujemy nasze projekty do specyfiki danego miejsca. Projektowanie lokali gastronomicznych w HANU obejmuje zarówno nowoczesne wnętrza, które przyciągają młodszych klientów, jak i eleganckie restauracje będące odpowiedzią na potrzeby miłośników klasycznego stylu.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

Wariant A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz
 • Wykonawczy projekt wnętrz
 • Identyfikacja wizualna wnętrz

Wariant B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

 • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
 • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
 • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
 • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
 • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
 • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
 • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat
Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

 • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
 • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
 • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
 • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
 • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

 • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
 • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych elementów identyfikacyjnych we wnętrzach a także pliki graficzne przygotowane do druku. Materiał przekazywany jest również w wersji elektronicznej.

Projekt wnętrza restauracji: przestrzeń i wyposażenie

Projektowanie wnętrz restauracji musi skupiać się na dążeniu do maksymalnej funkcjonalności bez kompromisów względem estetyki. Podłoga oraz wyposażenie powinny być łatwo zmywalne, a cała przestrzeń na tyle przestronna, by zarówno personel, jak i goście mogli się bez trudu poruszać.

Aranżacja wnętrz restauracji powinna także uwzględniać odpowiednie oświetlenie – wystarczająco jasne, by umożliwić personelowi sprawną obsługę i jednocześnie na tyle delikatne, by stworzyć komfortową atmosferę.

Należy wziąć pod uwagę, że instalacja świetlna w tego typu obiektach jest rozległa, a to oznacza, że parametry zasilania muszą być starannie przemyślane. Projekt wnętrza restauracji na tym etapie wskazuje na kwestie wydajnościowe, które mogą wymagać konsultacji ze specjalistami zajmującymi się siecią energetyczną.

By projektowanie restauracji zakończyło się sukcesem, nie można pominąć doboru odpowiedniego nagłośnienia, ale i materiałów poprawiających akustykę wnętrza. Wiele elementów wystroju może znacząco wpłynąć na sposób rozchodzenia się dźwięku, dlatego wybór i rozmieszczenie sprzętu nagłaśniającego należy zaplanować na wczesnym etapie.

Aranżacja wnętrz restauracji – spójność estetyczna

Projektowanie wnętrz restauracji musi uwzględniać nie tylko salę jadalnianą, lecz także bar, zaplecze sanitarne oraz wszystkie pozostałe pomieszczenia. W naszej pracowni projektowej skupiamy się na tworzeniu przestrzeni spójnej stylistycznie i zrozumiałej dla odbiorcy – zarówno w najdrobniejszych szczegółach, jak i w całości.

Dążymy do tego, by cały wystrój wnętrza restauracji oddawał charakter jej właściciela, personelu, serwowanych potraw, a także innych indywidualnych aspektów, jak lokalizacja, otoczenie czy historia obiektu oraz miejsca.

Podczas aranżacji wnętrza restauracji szukamy harmonijnych rozwiązań, bazując na zasadach proporcji i kompozycji. Jednocześnie odważnie zestawiamy ze sobą materiały, czerpiąc inspirację ze współczesnej architektury. Zwracamy również szczególną uwagę na wymogi ergonomiczne, sanitarne i pożarowe, aby projektowana restauracja była nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim bezpieczna i komfortowa.

Projektowanie wnętrz restauracji z HANU Architekci

Do naszych głównych sukcesów wśród projektów wnętrz restauracji należy Montownia – największy food hall w Gdańsku. Stworzenie tej przestrzeni było dla nas sporym wyzwaniem i jeszcze większą przygodą. Po intensywnym czasie prac projektowych i realizacyjnych powstał unikatowy food hall, który idealnie wkomponowuje się w historię i klimat zabytkowej Stoczni Gdańskiej.

Projektant wnętrz Gdynia – Zapraszamy do naszego biura projektowego w sąsiednim mieście – Gdyni, gdzie wszystkie projekty wnętrz restauracji są dla nas wyjątkowymi przedsięwzięciami, w które wkładamy całe nasze serce.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

  Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny