Projektowanie wnętrz szkoły

Projektowanie wnętrz szkoły

Projektowanie wnętrz szkoły, ale także przedszkola lub żłobka wymaga poznania i zrozumienia umysłu dziecka, który jest niezwykle wrażliwy i plastyczny, a do badania otoczenia wykorzystuje głównie zmysły. Przestrzeń, w której rozwija się młody człowiek, powinna dawać mu pełne bezpieczeństwo i jednocześnie zachęcać go do jej odważnego eksplorowania.

W HANU Architekci pochylamy się nad wszystkimi potrzebami najmłodszych, a każde projektowanie wnętrz szkoły i aranżacja wnętrz przedszkola są dla nas wyjątkowymi realizacjami, w które wkładamy całe serce.

Projekt wnętrza przedszkola – jak to robimy?

Projekt wnętrza przedszkola zaczyna się od poznania charakteru przyszłej placówki i ustalenia jej motywu przewodniego. W naszej pracowni projektowej dążymy do tego, by zachować spójność wizualną tworzonej przestrzeni.

Aranżacja wnętrza przedszkola ma na celu uzyskanie obiektu maksymalnie funkcjonalnego i jednocześnie wysoko estetycznego. W HANU Architekci dbamy przy tym o przemyślane zestawianie ze sobą barw, kształtów i wzorów. Unikamy niepotrzebnego i szkodliwego chaosu, zamiast tego stawiając na równowagę i pobudzanie kreatywności dzieci nie przestymulowując ich nadmiarem bodźców.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

Wariant A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz
 • Wykonawczy projekt wnętrz
 • Identyfikacja wizualna wnętrz

Wariant B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

 • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
 • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
 • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
 • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
 • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
 • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
 • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat

Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

 • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
 • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
 • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
 • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
 • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat

2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

 • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
 • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Projekt wnętrz przedszkola – nasze realizacje

Każdy projekt wnętrz przedszkola to dla nas nowa przygoda i odkrywanie dziecięcego świata na nowo. Na przestrzeni ponad 10 lat ukończyliśmy wiele ważnych realizacji, w tym:

 • przedszkole i żłobek MegaMocni w Gdańsku
 • przedszkole Niebieskie Migdały w Tczewie
 • przedszkole Kids Planet w Kościerzynie

Aranżacja przestrzeni w przedszkolu: kluczowe aspekty

Aranżacja przestrzeni w przedszkolu będzie miała ogromny wpływ na samopoczucie i bezpieczeństwo dzieci, a także na sposób, w jaki będą spędzały tam czas. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, wydzielając takie miejsca jak:

 • strefa zabaw kreatywnych i plastycznych,
 • strefa zabaw tematycznych,
 • strefa badania i wielozmysłowej stymulacji,
 • strefa konstruowania,
 • strefa aktywności ruchowej,
 • strefa przeglądania i czytania książek.

Ważne jest także zorganizowanie odpowiednich miejsc do snu i wypoczynku oraz do spożywania posiłków.

Podczas aranżacji wnętrza przedszkola należy pamiętać, że będzie to miejsce, w którym dzieci będą nawiązywać swoje pierwsze relacje z rówieśnikami. Kluczowe jest więc zadbanie o to, by układ i wykonanie pomieszczeń sprzyjały integracji i pozytywnej atmosferze.

Projektowanie wnętrz szkoły z HANU Architekci

Projektowanie wnętrz szkoły i przedszkoli to złożony i odpowiedzialny proces – od jego efektów zależeć będzie, czy dzieci będą rozwijać się w sprzyjającym sobie środowisku. W naszej pracowni projektowej dbamy o wszystkie elementy tworzonej przez nas przestrzeni – w tym o odpowiednie meble. Tym samym zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolekcjami certyfikowanych mebli do dzieci – OVO, NEA, FLO i TAB.

Zapraszamy też do naszego biura projektowego w Gdyni, gdzie przy filiżance kawy porozmawiamy o Państwa potrzebach i pomysłach na aranżację wnętrza szkoły lub przedszkola, dając wspólnie początek czemuś wyjątkowemu!

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

  Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny