Projektowanie wnętrz biurowych

Projektowanie wnętrz biurowych

Projektowanie wnętrz biurowych wymaga umiejętnego połączenia ze sobą wielu aspektów ważnych dla środowiska pracy: funkcjonalności, przestronności, estetyki i ergonomii. Niezbędne jest także zadbanie o bezpieczeństwo pracowników oraz przepisy BHP.

Projektowanie wnętrz biurowych w HANU Architekci opiera się na poznaniu charakteru firmy i dostarczanych przez nią produktów lub usług. Mając na uwadze unikatowość przedsiębiorstwa i jego misję, tworzymy wnętrze, które odzwierciedla te wartości i zapewnia wszystkim pracownikom najwyższy komfort pracy.

Projekty wnętrz biurowych: od A do Z

W HANU Architekci tworzymy kompleksowe projekty wnętrz biurowych – od pierwszych koncepcji po finalne detale. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie i elastycznie, dopasowując wszystkie etapy prac do potrzeb i celów naszych klientów.

Projektowanie wnętrz biurowych to dla nas sztuka łączenia funkcjonalności, efektywności i estetyki. Wyszukujemy trwałych i unikatowych rozwiązań, dążąc przy tym do zachowania wizualnej harmonii tworzonej przestrzeni.

Priorytetowo traktujemy kwestie akustyki wnętrza biurowego, aby pracujące tam osoby rozmawiały i wykonywały swoje obowiązki w komfortowych warunkach.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

Wariant A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz
 • Wykonawczy projekt wnętrz
 • Identyfikacja wizualna wnętrz

Wariant B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

 • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
 • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
 • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
 • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
 • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
 • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
 • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat
Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

 • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
 • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
 • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
 • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
 • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

 • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
 • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych elementów identyfikacyjnych we wnętrzach a także pliki graficzne przygotowane do druku. Materiał przekazywany jest również w wersji elektronicznej.

Projektowanie wnętrz biur – harmonogram prac

Projektowanie wnętrz biur w HANU Architekci rozpoczyna się od konsultacji, podczas której dokonujemy szczegółowej analizy potrzeb klienta. Na jej podstawie, biorąc pod uwagę lokalizację obiektu oraz specyfikację techniczną budynku, tworzymy koncepcję projektową.

Następnym krokiem aranżacji wnętrz biurowych jest prezentacja projektu koncepcyjnego w postaci modeli 3D oraz wizualizacji. To niezwykle ważny etap, podczas którego wymieniamy się spostrzeżeniami i pomysłami, jeszcze bardziej dopasowując nasz plan działań do potrzeb i preferencji klienta.

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów, przystępujemy do etapu wykonawczego, sporządzając komplet dokumentacji rysunkowej, a następnie do nadzoru autorskiego prac wykończeniowych.

Kompleksowe projektowanie wnętrz biurowych

Projektowanie i aranżacje wnętrz biurowych to jedna z głównych ofert naszej działalności. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele znaczących projektów, w tym:

 • biuro DEVOPSBAY w Sopocie
 • biura administracji w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych w Sopocie
 • biuro administracji Montowni Loft&Apartments
 • biura Elmarco Lighting w Gdyni
 • biuro Iglotex w Skórczu
 • biuro Rent Invest w Skórczu
 • salę szkoleniową Vetrex w Tczewie

Zapraszamy do naszego biura projektowego w Gdyni, gdzie oferujemy kompleksowe projektowanie wnętrz biurowych – razem stworzymy wyjątkowe środowisko pracy!

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

  Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny