Projektowanie wnętrz komercyjnych

Projektowanie wnętrz komercyjnych & publicznych

Projektowanie wnętrz komercyjnych to wymagające zadanie, niosące ze sobą konieczność wzięcia pod uwagę ogromu aspektów, w jakich odbiorca odbiera przestrzeń usługową. Miejsce to powinno wyróżniać się wizualnie z tłumu, lecz w tym samym czasie pozostać wystarczająco neutralne, by trafiać do gustu szerokiemu gronu konsumentów.

Przy tym wszystkim obiekt musi zapewniać potencjalnym klientom maksymalną funkcjonalność i wygodę. Projektowanie wnętrz komercyjnych skupia się więc na umiejętnym zagospodarowaniu przestrzeni i zaplanowaniu idealnego schematu rozmieszczenia wszystkich stref, w których będzie poruszał się ich użytkownik.

Podczas projektowania i aranżacji wnętrz komercyjnych w HANU Architekci bierzemy też pod uwagę stale zmieniające się trendy. Pracujemy z pasją i poczuciem misji, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby naszych klientów i umiejętnie łącząc je z wymogami technicznymi i prawnymi.

Powstałe w naszej pracowni projekty wnętrz komercyjnych bezpośrednio przekładają się na sukces biznesu naszych klientów, zwiększając ich sprzedaż oraz rozpoznawalność na rynku.

Aranżacja wnętrz komercyjnych – jak to robimy?

Projektowanie wnętrz komercyjnych rozpoczyna się od opracowania briefu. Już na tym etapie przygotowujemy wstępne kosztorysy elementów wyposażenia wnętrz, odnosząc się ściśle do możliwości i planów finansowych Inwestora. Pozwala nam to zdefiniować akceptowalną grupę materiałów wykończeniowych, sprzętów czy mebli, które spełnią wymogi estetyczne i funkcjonalne. Planujemy wnętrze kreatywnie i pragmatycznie. Nasz cel to realizacja, nie wizualizacja.

W kolejnym kroku przystępujemy do tworzenia koncepcyjnego projektu wnętrz w postaci modelu 3D oraz wykonanych na jego podstawie fotorealistycznych wizualizacji. Gotową koncepcję możemy udostępnić także w formie modelu 3D lub na szkicowych animacjach.

Następnie przechodzimy do aranżacji wnętrz komercyjnych. Na tym etapie dopracowujemy konspekt w szczegółach, analizując wszystkie aspekty użytkowe z inwestorem. W ten sposób powstaje dokumentacja techniczna, rysunki wykonawcze wnętrz, zestawienia materiałowe oraz szczegółowe wyceny niezbędne do zrealizowania projektu.

Pod koniec następuje identyfikacja wizualna stworzonych wnętrz, podczas której przygotowujemy do druku materiały graficzne wykorzystywane w obiekcie.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

Wariant A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz
 • Wykonawczy projekt wnętrz
 • Identyfikacja wizualna wnętrz

Wariant B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

 • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
 • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
 • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
 • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
 • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
 • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
 • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat
Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

 • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
 • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
 • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
 • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
 • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

 • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
 • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych elementów identyfikacyjnych we wnętrzach a także pliki graficzne przygotowane do druku. Materiał przekazywany jest również w wersji elektronicznej.

Wyposażenie wnętrz komercyjnych – funkcjonalność i estetyka

Projektowanie i aranżacja wnętrz komercyjnych wymaga zapewnienia doskonałego user experience klientom o różnorodnych potrzebach. By przestrzeń była maksymalnie funkcjonalna, a przy tym estetyczna i interesująca dla oka, należy idealnie połączyć ze sobą wszystkie jej elementy.

W naszej pracowni projektowej skupiamy się na zadowoleniu odbiorcy, dbając o przytulną strefę konsumpcyjną, przestronne i wolne od przeszkód ciągi komunikacyjne, a także odpowiednią przestrzeń marketingową.

Projektowanie i aranżacje wnętrz komercyjnych (publicznych): nasze realizacje

Do naszych największych projektów komercyjnych (publicznych) należą:

 • Food hall w słynnej Montowni w Gdańsku
 • Sala prezydencka Urzędu Miasta w Gdyni
 • Sala posiedzeń radnych w Urzędzie Miasta w Pruszczu Gdańskim
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • liczne kliniki i przychodnie
 • liczne biura, w tym dla firmy Iglotex w Skórczu, czy Elmarco w Gdyni
 • liczne hotele
 • Food hall w słynnej Montowni w Gdańsku

Projektowanie wnętrz komercyjnych z HANU Architekci

Zapraszamy do naszego biura projektowego w Gdyni, gdzie z pasją i zaangażowaniem zajmujemy się aranżacją wnętrz komercyjnych i publicznych – Architekt wnętrz Gdynia

W sercu naszych usług stawiamy potrzeby naszych klientów i do każdego z nich podchodzimy indywidualnie, wspólnie z nimi tworząc ponadczasowe i wyjątkowe miejsca.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

  Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny