Projektowanie wnętrz dla dzieci

Projektowanie wnętrz dla dzieci

Projektowanie wnętrz dla dzieci to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które mocno angażuje architekta i inwestora w jakość codziennego funkcjonowania najmłodszych. Niezależnie, czy aranżacja wnętrza dla dzieci dotyczy sektora prywatnego, czy komercyjnego, kluczowe jest właściwe zdefiniowanie realnych potrzeb dzieci i wyjście im naprzeciw.

W HANU Architekci kreatywna aranżacja wnętrz dla dzieci głęboko zakorzeniła się w misji firmy. Zdajemy sobie sprawę z deficytów, jakie panują na polskim rynku budownictwa w tym zakresie i wraz z psychologami staramy się wyznaczać nowe standardy – takie, które sprzyjają prawidłowemu i harmonijnemu rozwojowi dziecka.

Projekt wnętrza dla dziecka

Projektowanie wnętrz dla dzieci wymaga przemyślanego urozmaicenia przestrzeni, w której odpowiednio wydzielone zostaną miejsca do zabawy, nauki i do odpoczynku.

Należy pamiętać, że otoczenia odbierane jest przez dzieci wszystkimi zmysłami. Warto je więc stworzyć w taki sposób, by odpowiednio stymulowało ich rozwój na różnych poziomach. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza możemy redukować bałagan estetyczny i nadmiar bodźców wzrokowych, szanując tym samym dziecięcą wrażliwość.

W stosowanych w naszej pracowni projektowej rozwiązaniach skupiamy się na tym, by ograniczyć dostęp komercyjnego świata do dziecięcych umysłów i przekazywać najmłodszym pozytywne wartości estetyczne. Bardzo cenimy sobie powrót do drewnianych zabawek i prostych, kreatywnych pomocy dydaktycznych, które w zrównoważony sposób pobudzają układ nerwowy dziecka – bez kakofonii barw, dźwięków czy świateł, o multimedialnym charakterze nie wspominając.

Nadal jednak zdajemy sobie sprawę z konieczności tworzenia miejsc, które podkreślają tożsamość świata dzieci.

Dążymy także do najwyższej funkcjonalności tworzonych pomieszczeń. Skupiamy się na tym, by powierzchnie były łatwo zmywalne i odporne na mechaniczne uszkodzenia, a kolorowe elementy sprzętów łatwo wymienialne.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

WARIANT A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz
 • Wykonawczy projekt wnętrz
 • Identyfikacja wizualna wnętrz

WARIANT B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

 • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
 • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
 • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
 • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
 • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
 • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
 • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat

Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

 • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
 • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
 • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
 • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
 • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat

2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

 • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
 • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Aranżacja wnętrz dla dzieci z HANU Architekci

Projektowanie wnętrz dla dzieci w HANU Architekci opiera się na zdefiniowaniu motywu przewodniego i zapewnieniu przestrzeni najwyższej wartości plastycznej. Staramy się, aby wnętrza były swoistymi kadrami obrazów lub kompozycji graficznych. Bawimy się plamami kolorów, linearnymi rysunkami, a także formami mebli i opraw oświetleniowych.

Każdy nowy projekt to dla nas poszukiwanie nowego zdarzenia – nowego charakteru, nowej historii. W nasze realizacje wkładamy całe serce, zdając sobie sprawę, że tworzymy przestrzeń, która będzie miała duży wpływ na kształtowanie umysłów dzieci. Architektura wnętrz dla dzieci to także miejsce pracy dorosłych opiekunów, co nie umyka naszej uwadze i przekłada się na szereg wprowadzanych do aranżacji rozwiązań.

W HANU Architekci projektujemy także ergonomiczne i wolne od szkodliwych substancji sprzęty i meble dla najmłodszych. Wszystkie nasze linie mebli posiadają certyfikat FSC®️️ uważany za „złoty standard” pozyskiwanego drewna, a także certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i BS 5852, które poświadczają ich wzorową jakość i bezpieczeństwo.

Zapraszamy do naszego biura projektowego w Gdyni, gdzie tchniemy życie w Państwa pomysł, nadając mu fizyczny wymiar i niepowtarzalną formę.

Meble
od HANU
w zasięgu twojej ręki

Projektujemy certyfikowane meble dla dzieci, które wprowadzają nową jakość do wnętrz żłobków i przedszkoli, dbając jednocześnie o ich funkcjonalność i estetykę.

Kup produkty

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

  Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny