Projektowanie wnętrz hoteli

Projektowanie wnętrz hoteli

Projektowanie wnętrz hoteli w HANU Architekci to proces skupiający się na stworzeniu przestrzeni maksymalnie funkcjonalnych i komfortowych, a przy tym spójnych oraz podkreślających unikatowość danego miejsca i marki hotelu.

To od aranżacji hotelu w dużej mierze zależy, czy goście w ogóle do niego przyjadą, czy miło spędzą w nim czas i czy będą do niego chętnie wracać. W naszej pracowni projektowej dbamy o każdy detal całego obiektu, mając na uwadze różnorodne potrzeby gości oraz ich najwyższy komfort.

Projektowanie wnętrz hotelowych: krok po kroku

Projektowanie wnętrz hoteli to złożony proces, w którym każdy etap wymaga dokładnego zaplanowania. W naszym biurze projektowym w Gdyni dopasowujemy poszczególne czynności ściśle do celów naszych klientów, opracowując indywidualny plan działania.

Pierwszym krokiem projektowania wnętrza hotelu jest konsultacja, podczas której zbieramy informacje potrzebne do opracowania briefu projektowego. Następnie rozpoczyna się etap koncepcji, w trakcie której łączymy ze sobą charakter tworzonego miejsca, wizję klienta oraz formalne wymagania prawne i inwestycyjne.

Kolejnym krokiem jest projektowanie hotelu, w którym zespół naszych architektów wizualizuje wnętrza, uwzględniając zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Po wykonaniu kompletu wizualizacji wnętrz rozpoczynamy opracowanie dokumentacji technicznej w postaci rysunków wykonawczych wnętrz, zestawień materiałów i produktów oraz kosztorysów.

Pod koniec przystępujemy do realizacji, sprawując nadzory autorskie nad wdrażanym w życie projektem hotelu. Pomagamy tym samym Inwestorowi oraz Wykonawcom uzyskać możliwie najlepszy efekt końcowy.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

Wariant A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz
 • Wykonawczy projekt wnętrz
 • Identyfikacja wizualna wnętrz

Wariant B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

 • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

 • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
 • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
 • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
 • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
 • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
 • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
 • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat
Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

 • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
 • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
 • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
 • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
 • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

 • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
 • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych elementów identyfikacyjnych we wnętrzach a także pliki graficzne przygotowane do druku. Materiał przekazywany jest również w wersji elektronicznej.

Aranżacja wnętrz hotelowych – nasze realizacje

W naszej pracowni projektowej HANU Architekci od wielu lat zajmujemy się aranżacją wnętrz hotelowych. Do naszych największych realizacji należą Linkhotel w Tczewie (2017 r.), Bene Hotel w Skórczu (2019 r.), Aparthotel w Szklarskiej Porębie (2019 r.) oraz Montownia Lofts & apartments w Gdańsku (2023 r.)

Przy tworzeniu każdego z tych miejsc podkreślaliśmy jego wyjątkowość, często czerpiąc z natury i cech charakterystycznych dla danej lokalizacji.

Projektowanie hoteli – kompleksowy projekt wszystkich przestrzeni

Projektowanie wnętrz hoteli wymaga uwzględnienia specyfiki tych obiektów i umiejętnego rozplanowania pomieszczeń.

Kluczowym miejscem w hotelu jest recepcja. Powinna być zaprojektowana w taki sposób, by spełniać potrzeby wizerunkowe i jednocześnie zapewniać wysoką funkcjonalność. Konieczne jest także zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni do celów marketingowych.

Należy podkreślić, że recepcja wraz z lobby tworzą w hotelu najważniejszy ciąg komunikacyjny. Wszystkie ciągi komunikacyjne powinny być odpowiednio wkomponowane w całość projektu, zapewniając przestronną, przejrzystą i wolną od zbędnych przedmiotów przestrzeń.

Pokoje wymagają urządzenia zgodnie ze swoim przeznaczeniem – w inny sposób zaaranżowane będą te dla rodzin z dziećmi i w inny dla osób podróżujących w celach biznesowych. W naszej pracowni projektowej zwracamy uwagę na wszystkie niuanse, by dostosować wnętrza do wszystkich potrzeb gości.

Projektowanie wnętrz hoteli z HANU Architekci

Architekt wnętrz Gdynia – Zapraszamy do naszego biura w Gdyni, gdzie projektowanie wnętrz hotelowych jest naszą pasją. Wspólnie omówimy Wasze cele i pomysły, tworząc oryginalne i atrakcyjnie wizualnie miejsce, które będzie przyciągać gości z całego świata.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

  Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny