Montownia

Świeże podejście do FoodHallu

Koncepcja wnętrz poziomu parteru Montowni zakładała stworzenie otwartej przestrzeni rekreacyjno-gastronomicznej o charakterze silnie zakorzenionym w duchu zastanego miejsca. Miejsca niepowtarzalnego, które poprzez swoją unikalność jednoznacznie zdefiniowało nastrój projektowanej przestrzeni, mimo zupełnie nowych funkcji. Uwzględniając rewitalizację pobliskich terenów Stoczni Gdańskiej oraz nowe inwestycje, które otoczą w przyszłości Montownię, jej przeszklone portale wejściowe stanowią swoiste wrota otwierające wnętrze na przestrzeń miejską.

Priorytetowym zabiegiem we wnętrzu, które prowadzi dialog z otoczeniem budynku jest pozostawione dawne torowisko, które dyskretnie wybiega poza obrys budynku i jego główne wejście. Równolegle we wnętrzach rozcina ono posadzkę na dwa trakty komunikacyjne, pokryte polerowanym betonem, podkreślającym fabryczny charakter miejsca. Koncepcja wnętrz zakłada pozostawienie oryginalnego, surowego wykończenia wielu powierzchni, silnie kontrastujących z nowymi, połyskliwymi i transparentnymi materiałami wykończeniowymi.

Głowna oś strefy gastronomicznej Montowni zakończona jest silną dominantą w postaci wielopoziomowych platform z siedziskami, otoczonymi z obu stron biegami schodów. Całość stanowi mocną rzeźbiarską formę w kolorze „stoczniowej zieleni” i pełni funkcję przestrzennego artefaktu, zachęcającego do integracji i wspólnego spędzania czasu.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

    Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny