Sala Prezydencka w Gdyni

Sala Prezydencka "Franciszka Sokoła"

Koncepcja wnętrza sali obrad prezydenckich wraz z kuchnią zakładała stworzenie stonowanej przestrzeni silnie zanurzonej w wyrazistej dla Gdyni modernistycznej historii jej architektury. Zarówno sam budynek, w którym mieści się historyczna „Sala Sokoła” jak i jego lokalizacja w sercu Śródmieścia, narzuciły ogromną odpowiedzialność projektową. Wszystkie zatem decyzje architektoniczne zostały wnikliwie przeanalizowane, aby uzyskać ponadczasowy efekt elegancji, wyrafinowania, ale i prostoty, których wartość leży w wysokiej jakości materiałach i ich scharmonizowanych zestawieniach kompozycyjnych.

Podobnie jak w przypadku wielu przedwojennych realizacjach, tutaj również upatrywaliśmy wysokich walorów estetycznych w surowym rysunku usłojenia naturalnych fornirów drewnianych. Duży nacisk położony został także na detale mebli o miękkich elementach, tak bliskich gdyńskiej modernistycznej naturze. Całość utrzymana jest w ciepłej gamie kolorystycznej i skontrastowana czernią. Wnętrze wyposażone zostało w kompletny zestaw multimedialnych udogodnień, zapewnionych przez najwyższej klasy osprzęt do pracy konferencyjnej, tak istotnej przy powszechnej dziś zdalnej komunikacji.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

    Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny