Przedszkole Publiczne Świeradów-Zdrój

Przedszkole Publiczne

Przedszkole i żłobek zlokalizowane są w budynku wolnostojącym na 3 kondygnacjach. Poziom 0 zawiera między innymi obszerną jadalnię i dwie szatnie. Na poziomie 1 znajduje się sala teatralna, wielkopowierzchniowy małpi gaj o wysokości dwóch kondygnacji, a także 4 sale dla dzieci. Poziom 2 natomiast posiada 6 sal przedszkolnych.

Łącznie przedszkole i żłobek mogą przyjąć do 220 dzieci. Proste, powściągliwe wnętrze, zdominowane przez biele, zostało dopełnione licznymi akcentami odnoszącymi się do niezwykłej lokalizacji tej placówki. Znajduje się ona bowiem w sercu gór Izerskich.

Architektura wnętrza placówki zdominowana została zatem przez skośne, trójkątne kształty, konotujące skojarzenia z uproszczonym rysunkiem gór, rysowanym zwykle przez dzieci.

Kształty te wykorzystane zostały przy tworzeniu stolarsko wykonanych kryjówek dla dzieci w formie zbliżonej do namiotu, paneli nad drzwiami, czy też w licznych dekoracjach ściennych, składających się z drewnianych listewek, które w wyniku multiplikacji tworzą ciekawe rysunki syntetycznych kompozycji gór i wzgórz.

Dość stonowane wnętrze placówki zostało urozmaicone licznymi grafikami ściennymi.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

    Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny