Przedszkole Niebieskie Migdały

Przedszkole Niebieskie Migdały

Przedszkole Niebieskie Migdały znajduje się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym obiekcie położonym w centrum Tczewa o powierzchni 600 m². Posiada trzy sale dydaktyczne, umożliwiajace przyjęcie łącznie 90 dzieci.

Projekt wnętrza przedszkola zakładał m.in. traktowanie dzieci jako równorzędnych i świadomych użytkowników przestrzeni publicznej, czego efektem było projektowanie bez stosowania naiwnego języka form, charakterystycznego dla stereotypowego wizerunku świata dzieci.

Brak tu dosłowności, banalnych skojarzeń, odniesień do ogólnie znanych ilustracji ze świata bajek, czy kiczowatych dekoracji. Architektura wnętrz budowana za pomocą abstrakcyjnego języka form stanowi jedynie atrakcyjne i funkcjonalne tło dla użytkujących je dzieci.

Dzięki zastosowanym środkom udało się stworzyć inspirującą przestrzeń o scenograficznym charakterze, utrzymaną jednak w przyjaznym i przytulnym nastroju. Estetycznym motywem przewodnim wnętrza i wizualnej identyfikacji stał się balon, będący wynikiem analizy nazwy przedszkola.

Myślenie o niebieskich migdałach, a więc i bujanie w obłokach, stało się inspiracją do wykorzystania tej klasycznej dziecięcej zabawki, od lat funkcjonującej w świecie maluchów.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

    Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny