Przedszkole Cytryna

Przedszkole Cytryna

Przedszkole znajduje się w wolnostojącym obiekcie o 3 kondygnacjach. Posiada pięć sal dydaktycznych, o urozmaiconej powierzchni, które umożliwiają przyjęcie do 81 dzieci w wieku przedszkolnym.

Projekt wnętrz zakładał stworzenie nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni, poprzez uproszczenie form i redukcję kolorów do minimum.

Efektem takich założeń jest dość ascetyczna, ale i mocna w wyrazie przestrzeń, będąca swoistym tłem dla dziecięcych aktywności i wielu zabawek.

Tradycyjne meble do przechowywania zastąpione zostały monolitycznymi, białymi zabudowami, które wypełniły przestrzenie pomiędzy oknami. Tworzą jednorodne prostopadłościenne formy z czarnymi bocznymi ścianami. Pozwalają przechowywać mnóstwo dziecięcych skarbów, również tych wielkogabarytowych.

Podobnie potraktowane zostały obszerne regały, zintegrowane z wnękami do zabawy, ukrytymi przejściami i tapicerowanymi siedziskami dla dzieci. Przestrzenie wewnątrz wykuszy okiennych wykorzystane zostały jako miejsca usytuowania stolików dla dzieci a przejścia łączące wykusze z salą zaaranżowane zostały żółtymi rurami o nieregularnym ustawieniu.

Wszystko to zapewnia dzieciom urozmaiconą przestrzeń, pobudzającą wyobraźnie i zachęcającą do zabawy.

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

    Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny